Crida per l’escola valenciana

B-YmVYfIEAAdqnp.jpg largeDesde Compromís Alfafar volem donar les gracies a tota la gent que va vindre a la crida per l’escola que volem. Moltes gracies, entre tots anem a canviar el panorama de l’educació en la nostra comunitat. Despres d’anys de foscor i retallades, anem a recuperar la llum i donar esperança als nostres xiquets i xiquetes que s’ho mereixen.

El dissabte 21 febrer va ser la crida per l’escola valenciana i la nostra llengua.

crida per la nostra escola

crida per la nostra escola

Ens vam reunir a les 18h a la Plaça de Sant Agustí. Vam participar tots i totes en la cercavila festiva que va vestir els carrers de València de muixerangues, gegants i cabets,  grups de danses, botafocs, campaners, tabals i dolçaines, xarangues i batukades de tot el País Valencià.

I no oblidem que les trobades seràn el 30 de maig a Benetusser.

Arxivat en: Cultura i Educació, General

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *